Mini logo

Vana brauser.

Get a safer and faster internet with a new browser. We have optimized the MINI for future standards. More information can be found here at browser-update.org . Tip: You're always up to date on your smartphone.

MINI MAKSIMEERITUD PÕNEVUS.

MINI JOHN COOPER WORKS.

PANE END 306 HOBUJÕUGA PROOVILE.

Meie MINI John Cooper Worksi mudelid panevad sinu südame puperdama oma jõulise hoiaku, äratuntava madala urina ja 306 hj puhta võimsusega. Need tippnäitajad teevad John Cooperist võitjatest rallilegendide taaskehastused. Autospordi pärand elab nüüd edasi ja veel sportlikumalt.

Võimsaim mootor, mis kunagi MINI sisse on pandud, õhutab sõidukirge selle kõige ehedamas vormis. Kui sinu käsutuses on selline võimsus ja täpsus, saad sa kiiresti aru, et suurim väljakutse on JCWga paigal püsimine.

TUTVU MUDELITEGA.

Ehedat mootorisporti kehastavad MINI John Cooper Worksi mudelid on väljapeetud, kuid äratuntavalt jõulised, mis paneb ahhetama ja neile ammulisui järele vaatama. Need on John Cooperi võitjatest rallilegendide taaskehastused. Need võrreldamatud, eraldiseisvad jõuallikad on täis imetlusväärseid funktsioone ja on ehitatud sind jalust rabama.

Sütitavate funktsioonidega John Cooper Worksi mudelid kehastavad mootorispordi olemust. Otsene ja intensiivne võimsus muudab iga impulsi tegevuseks. Iga järgmise kurviga vibreerivad teed elujoovastavas rütmis kuni koduni välja.

PUTS YOU TO THE TEST.

Niipea kui tuli vahetub, oled sa valmis päästma valla enda käsutuses oleva võimsuse ja sisemise rallisõitja. Töötasime välja mitmed keerulised katsed, et näidata uute MINI John Cooper Worksi mudelite aukartustäratavat sooritusvõimet.

PUTS YOU TO THE TEST.

Niipea kui tuli vahetub, oled sa valmis päästma valla enda käsutuses oleva võimsuse ja sisemise rallisõitja. Töötasime välja mitmed keerulised katsed, et näidata uute MINI John Cooper Worksi mudelite aukartustäratavat sooritusvõimet.

HIGH PRECISION AT HIGH SPEED.

HORSE POWER VS. BREAKING POWER.

TOTAL TRACTION IN EXTREM CONDITIONS.

UNMATCH ON TRACK AND FIELD.

MINI John Cooper Works Clubman ALL4

KURATLIKULT KENAD ÜKSIKASJAD.

Üks pilk ja sa oled lummatud. Sa tajud juba enne ukse avamist, et MINI John Cooper Works on klass omaette. Aerodünaamiline põrkeraud ja sportlik tagaspoiler annavad mõista, et sind ootavad seiklused. Istu sisse ning avasta kvaliteetsete materjalide ja rallist ajendatud detailide komplekt, mis on kujundatud, et anda erakordne võidusõiduauto tunne.

JOHN COOPER WORKSI NAHKKATTEGA ROOL.

Valmistatud parimast perforeeritud pehmekoelisest nahast, millel on punane aktsentõmblus, on John Cooper Worksi sportrool sinu enim kasutatud funktsioonide vastuvõtja. Spetsiaalselt vormitud pöidlatoed annavad sulle ideaalse haarde, et sa saaksid võtta profi kombel kurve ja jääda lõpusirgel stabiilseks. See on täpselt see, mida vajad, et anda endale sealsamas võimu ja jälgida sooritusvõimet oma peopesas, kihutades samal ajal maanteel.

UUENDATUD KÄIGUKAST.

John Cooper Works seab uusi standardeid dünaamika ja ökonoomsuse alal, pakkudes mudeleid, mis on varustatud kaheksakäigulise automaatse Steptronic-käigukastiga, sh käiguvahetuse labadega roolil. See tagab võimsa kiirenduse käikude ühtlaste üleminekutega, vähendades käikudevahelist mootoripöörete kõikumist. Sõidu muudab ökonoomsemaks start/stop-funktsioon, mis vähendab kütusekulu, mootorimüra ja heitkoguseid.

SPORTISTMED.

Meie John Cooper Worksi mudelite silmatorkavates salongides on kombineeritud kvaliteetmugavus, funktsionaalsus ja esteetika. Kõik John Cooper Worksi sportistmed tulevad koos integreeritud peatoe, täiustatud külgtugede ja Dinamica-/tekstiilpolstri kombinatsiooniga. Istumine pole kunagi olnud nii põnevusttekitav ega mugav. Esireas olles kontrollid täielikult enda jalge ees olevat võimsust.

KIRJUTADES MOTOSPORDI AJALUGU.

John Cooper Worksi lugu sai alguse 1946. aastal. Charles Cooper asutas koos oma poja Johniga Cooper Car Company ja nad ehitasid Charlesi väikeses garaažis, mis asus Inglismaal Surbitonis, oma esimese võidusõiduauto. See tagasihoidlik algus muutis lõpuks mootorispordi kulgu ja aitas luua eduka ülemaailmse võidusõidu pärandi, mis elab siiani. Rääkimata sügavast mõjust, mis oli sellel tänapäevalgi tuntud klassikalisel Minil.

JUHI ESIKOHALE SEADMINE.

Esialgu ehitas Cooper Car Company üheistmelisi F3 ralliautosid. Need olid 500 cm3 klassis äärmiselt edukad tänu oma revolutsioonilisele tagamootorile. Selline geniaalsus muutis Cooper Car Company toodangu edasipüüdlike noorte juhtide seas ainuõigeks valikuks. John Cooper võitis nii Vormel 1 maailmameistrivõistlused kui ka konstruktorite karika.

LEGENDI SAAMISLUGU.

Pärast enda auto ehitamisega kaasnenud edu nautimist hakkas John Cooperit huvitama äsja tutvustatud klassikaline Mini. Selle potentsiaalist intrigeerituna kujutas ta ette selle muutmist meisterlikuks võidusõitjaks. Võimsama mootori, uute pidurite ja järsema roolimise abiga muutis ta selle tagasihoidliku väikese pereauto üle mõistuse võimsaks ralliautoks. 1961. aastal sündis esimene Mini Cooper.

TROTSIDES KÕIKI TAVASID.

Nüüd ei suutnud miski Minit tagasi hoida. John Cooperi instinkt tabas jälle otse naelapea pihta. Ta oli oma ala meister. Loodud oli ajalooline auto. 1964. aastaks oli Mini Cooper üleilmselt tuntud kaubamärk. See võitis kõikvõimalikud võistlused, sh ajaloolised võidud Monte Carlo rallil 1964., 1965. ja 1967. aastal. Mini ja John Cooper olid arendanud klassikalise Mini võitjaks, mis oli oma vastastest palju parem.

TÄIESTI UUS AJASTU.

2001. aastal liitus Mini BMW Groupiga ning see nimetati ümber MINIks. See tekitas elavnenud huvi MINI mudelite tuunimises ja John Cooper Worksi pärandi jätkamises. Alates 2003. aastast tehti MINI esindustes üleilmselt saadavaks John Cooper Works MINI Cooperi ja MINI Cooper S-i tuunimiskomplektid, mis suurendas MINI Cooperi väljundit 126 hobujõuni (93 kW) ja MINI Cooper S-i väljundit muljetavaldava 200 hobujõuni (147 kW).

ÜHA KIIREM.

2006. aastal paisati turule eeltuunitud MINI Cooper S koos John Cooper Works GP Kitiga. Uus piiratud väljaandega luukpäraga MINI pakkus uskumatut sooritusvõimet ja ainulaadset võidusõidukogemust. See oli tänini kiireim maantee MINI, mis suutis võtta välja 100 km/h kõigest 6,5 sekundiga. Neid toodeti ainult 2000. Ja kõik nad olid ainulaadse värviskeemiga: metalne Thunder Blue koos Chili Red toonis peeglite ja Pure Silver toonis katusega, kus asetses tootenumber vahemikus 1 kuni 2000.

LEGENDI UUESTISÜND.

2007. aastal sai BMW endale John Cooper Worksi kaubamärginimetuse ning selle tehnilise võimekuse ja arendusvahendid. Aasta hiljem paisati turule esimesed kaks uut MINI John Cooper Worksi mudelit: täiesti uuendatud John Cooper Works Hatchi ja John Cooper Works Clubmani versioonid. Need nn jõujaamad olid varustatud 1,6-liitrise ja neljasilindrilise mootoriga, millel oli Twin Scroll turboülelaadur ja 211-hobujõuline (155 kW) väljund, andmaks tõestust John Cooperi teedrajavast vaimust ja sõiduomadustesse panustamisest. Viis aastat hiljem, 2013. aastal, avalikustati piiratud väljalaskega MINI John Cooper Works GP, millel oli 218 hj turboülelaaduriga ja neljasilindriline mootor. Taaskord valmistati neid väga hinnatud mudeleid kõigest 2000.

TŠEMPIONI INSTINKT.

MINI motospordi pärand elab edasi MINI John Cooper Worksi mudelites, mis on äsja müüki tulnud. Neil kõigil on samasuguse suure sooritusvõimega DNA ja võidusõidutasemel tuuning, mis pakub täpset juhtimise ja kiirendamise kombinatsiooni. Lisaks on meie MINI John Cooper Works Racing Team peajagu üle oma vastastest. Hiljuti võitis see võistluse Daytonas, kus alistas maailmaklassis olevad sportautod. Ning pärast nelja järjestikust võitu Dakari rallil oli X-raid MINI John Cooper Works Rally Teamil suurepärane Dakari ralli 2019, kus viis meeskonda lõpetas esikümne seas ja kogu tiim sai üleüldises järjestuses teise koha.