MÕÕTMED.

MINI Countryman.

Sinu täiuslik MINI on vaid mõne hiireklõpsu kaugusel, kuid soovime aidata sul valida kõige paremini sinu vajadustele vastava mudeli. Üks sõiduki valimisel sageli tähelepanuta jäetav võtmetegur on sõiduki mõõtmed.
Täpsete mõõtude teadmine on enamat kui lihtsalt kasulik. Kuid see on ka huvitav ja informatiivne. Siinne juhend on loodud selleks, et saaksid MINI Countrymaniga lähemalt tutvuda ning kirjeldab sulle mõnesid põhjuseid, miks neid andmeid on hea teada.

MINI Countryman – mõõtmed – lava MINI Countryman – mõõtmed – lava
MINI Countryman – mõõtmed – parklad ja garaažid MINI Countryman – mõõtmed – parklad ja garaažid

PARKLAD JA GARAAŽID.

Kui sul on garaaž, tahad sa olla kindel, et su MINI sinna ka mahub. Loomulikult pole kõik garaažid sama suurusega. MINI Countryman on 4297 mm pikk, 2001 mm lai (küljepeeglite juurest mõõdetuna) ja 1557 mm kõrge (Cooper SE ALL 4: 1559 mm). Seega peaks sõiduk mahtuma enamikesse kohtadesse ning tänu kiirele roolisüsteemile, suurepärasele juhitavusele ja tagumistele parkimisanduritele on linnatänavatel ja parklates manööverdamine imelihtne.

PÖÖRDERAADIUS.

Auto pöörderaadius on minimaalne ruum, mida see täispöörde (nt tagasipöörde) tegemiseks vajab. MINI Countrymani pöörderaadius on vaid 11,4 meetrit, pakkudes oma suuruse kohta üllatavalt nobedat juhitavust. Auto sobib suurepäraselt tiheda liiklusega linnatänavatel manööverdamiseks – kitsale parkimiskohale tagurdamine ja seejärel sõiduki otseks ajamine käib imeruttu. Sama enesekindlalt saab sõiduk hakkama ka väänlevate maastikuradadega.

MINI Countryman – mõõtmed – pöörderaadius
MINI Countryman – mõõtmed – rattad ja veljed MINI Countryman – mõõtmed – rattad ja veljed

Rattad/veljed.

Meie 16–18-tolliste elegantsete või sportlike valuvelgede valik parandab oluliselt sinu sõitu ning annab sinu MINI Countryman väga julge ja isikupärase välimuse. Vali lihtsalt oma mootori sooritusvõime ja tee seejärel oma valik hooajale vastavate suve- ja talverataste seast. Üldotstarbelise suurusena võivad 16" tunduda kõige mitmekülgsemana. Siiski on rattavalik ka subjektiivne, kuna see sõltub tõesti sinu disainieelistustest ja prioriteetidest. Lisateabe saamiseks konsulteeri oma eelistatud MINI edasimüüjaga;  samuti võid teha ka mõne proovisõidu, et erinevusi isiklikult näha ja tunda.

Leidlik ruumikasutus.

Korduma kippuvad küsimused

MINId on seest üllatavalt ruumikad, pakkudes rohkemat pea- ja salongiruumi, kui silma võib paista. Üldjuhul mahutab MINI tõepoolest mugavalt isegi kuni 2 meetri pikkuseid inimesi.

Auto kliirens ehk sõidukõrgus tähistab vähimat kaugust sõiduki kere (veermiku) alaosa ja tee vahel. Teisisõnu näitab see sinu MINI maapinnale kõige lähemal asuvat punkti. MINI Countrymani kliirens tühimassiga on 165 mm, mis on optimaalne, kui sõidad palju konarlikel teedel või puutud kokku ebatasaste pindade ja löökaukudega.

Jah, on küll. MINI mudeleid saab konfigureerida isegi suusahoidiku, jalgrattahoidiku, pagasiraami, katuseboksi ja palju muuga, kasutades MINI.ee jaotist KOOSTA OMA MINI. Võta ühendust oma eelistatud edasimüüjaga, et küsida lisa auto katusele paigaldatavate transpordiseadmete tellimise kohta.

Kartautolik juhitavus, ikooniline disain, äärmiselt individuaalne isikupärastamine ja leidlik ruumikasutus: need MINIsid suurepäraseks tegevad omadused pole muutunud 1959. aasta klassikalise mudeli turuletoomisest saati. Uus põlvkond lisab tipptasemel tehnoloogia, tänapäeva ohutustaseme, kvaliteedi ja töökindluse traditsioonilistele MINI väärtustele, nagu optimaalne salongiruum kompaktsete välismõõtmete juures. Sõltumata MINI konkreetsest vormist jäävad sõidurõõmu loovad omadused alles: pikk teljevahe, lühikesed ülendid ja madal raskuskese – kõik kardisõidutunde säilitamiseks.

Kõigile meie MINI originaalrataste komplektidele on paigaldatud spetsiaalselt välja töötatud rehvid, mis tagavad parima sooritusvõime. Meie rehvid, mis on loodud koostöös juhtivate rehvitootjatega nagu Michelin ja Pirelli, tagavad ülima haarduvuse ning ka parima turvalisuse ja kütusesäästu.

Rehvide kulumist võivad mõjutada mitmed tegurid. Rehvide tööea maksimeerimiseks toimi alati järgnevalt.

  • Hoia õiget rehvirõhku. 
  • Võimalusel väldi tugevalt pidurdamist, kuna see suurendab mõjuvaid jõudusid ja seega rehvipinna kulumist.
  • Väldi järsult pööramist, kuna see tekitab rehvide välisserva suuremat kulumist.
  • Väldi agressiivset kiirendamist, kuna see võib rehvi turvisemustrit moonutada.
  • Väldi liigsuurt kiirust, kuna selle tõttu kuumenevad rehvid kiiremini ja seega ka lagunevad kiiremini kui väiksemal kiirusel.

Soovitame rehvid asendada, kui nende turvisemuster jõuab 3 mm-ni. Kuid turvisemustri sügavus ei ole ainus põhjus, miks sinu rehve võidakse pidada (mitte)sõidukõlblikeks, seega on oluline kontrollida rehvide üldist seisukorda. Kontrolli alati, et rehvis ei oleks sisselõikeid ega purunemisi, mis on suuremad kui 25 mm või 10% rehvikülje laiusest.

MINI tootearendajad püüavad tagada, et MINI põhjustatud keskkonnamõjud oleksid kogu selle kasutusea jooksul minimaalsed. Tõhus ja keskkonnasõbralik ringlussevõtt saab alguse iga MINI arendus- ja tootmisetapis. Arendusetapis hindavad konstrueerijad kõigi komponentide ringlussevõtupotentsiaali ja märgivad selle komponentide visanditele. Suurte komponentide jaoks (nt põrkerauakate või juhikoht) töötatakse välja ringlussevõtukontseptsioonid. Hoolikalt valitud materjalid vähendavad erinevate toodete arvu, vältides seeläbi ringlussevõetamatute ainete kasutamist. Sobivad ühendusvõtted tagavad komponentide puhta eraldamise demonteerimise ajal.

Sind aitavad MINIga sõitma erinevad MINI finantsteenused, sõltumata sellest, kas plaanid sõidukit liisida või lepingu lõppedes omada. Kõigi meie värskeimate konkurentsivõimeliste pakkumiste vaatamiseks oma regiooni MINI mudelivaliku ulatuses klõpsa siin.