MÕÕTMED.

3-ukseline MINI.

Sinu täiuslik MINI on vaid mõne hiireklõpsu kaugusel, kuid soovime aidata sul valida kõige paremini sinu vajadustele vastava mudeli. Üks sõiduki valimisel sageli tähelepanuta jäetav võtmetegur on sõiduki mõõtmed. Täpsete mõõtude teadmine on enamat kui lihtsalt kasulik. See on ka huvitav ja informatiivne. Siinne juhend on loodud selleks, et saaksid 3-ukselise MINIga lähemalt tutvuda ning kirjeldab sulle mõnesid põhjuseid, miks neid andmeid on hea teada.

3-ukseline MINI – mõõtmed – lava 3-ukseline MINI – mõõtmed – lava
3-ukseline MINI – mõõtmed – parklad ja garaažid 3-ukseline MINI – mõõtmed – parklad ja garaažid

PARKLAD JA GARAAŽID.

Kui sul on garaaž, tahad sa olla kindel, et su MINI sinna ka mahub. Loomulikult pole kõik garaažid sama suurusega. 3-ukseline MINI on 3863 mm pikk (Cooper S: 3876 mm), 1928 mm lai (küljepeeglite juurest mõõdetuna) ning 1414 mm kõrge (Cooper SE: 1432 mm). Seega mahub sõiduk tõenäoliselt enamikku ruumidesse, pakkudes samal ajal suurepärast praktilisust, manööverdusvõimet ja tahapoole nähtavust. Ka teega rööpsele parkimiskohale tagurdamine on tõeline unelm.

PÖÖRDERAADIUS.

Auto pöörderaadius on minimaalne ruum, mida see täispöörde (nt tagasipöörde) tegemiseks vajab. 3-ukselise MINI pöörderaadius on vaid 10,8 meetrit, tagades sulle äärmiselt nobeda juhitavuse. Auto sobib suurepäraselt tiheda liiklusega kitsastel tänavatel krapsakaks manööverdamiseks – kitsale parkimiskohale tagurdamine ja seejärel sõiduki otseks ajamine käib imeruttu.  

3-ukseline MINI – mõõtmed – pöörderaadius
3-ukseline MINI – mõõtmed – velje-/rattasuurused 3-ukseline MINI – mõõtmed – velje-/rattasuurused

VELJE-/RATTASUURUSED.

Meie 15–17-tolliste elegantsete või sportlike valuvelgede valik parandab oluliselt sinu sõitu ja annab sinu 3-ukselisele MINI-le väga isikupärase välimuse. Vali lihtsalt oma mootori sooritusvõime ja meie pakume sulle suveks ja talveks sobivate rataste valikut. Üldotstarbelise suurusena võivad 16" tunduda kõige mitmekülgsemana. Siiski on rattavalik ka subjektiivne, kuna see sõltub tõesti sinu disainieelistustest ja prioriteetidest. Lisateabe saamiseks konsulteeri oma eelistatud MINI edasimüüjaga; samuti võid teha ka mõne proovisõidu, et erinevusi isiklikult näha ja tunda.

Leidlik ruumikasutus.

Korduma kippuvad küsimused

MINId on seest üllatavalt ruumikad, pakkudes rohkemat pea- ja salongiruumi, kui silma võib paista. Üldjuhul mahutab MINI tõepoolest mugavalt isegi kuni 2 meetri pikkuseid inimesi.  

Auto kliirens ehk sõidukõrgus tähistab vähimat kaugust sõiduki kere (veermiku) alaosa ja tee vahel. Teisisõnu näitab see sinu MINI maapinnale kõige lähemal asuvat punkti. 3-ukselise MINI kliirens tühimassiga on 146 mm, mis on võrreldav enamiku sarnaste sõidukitega. Koorma ja reisijatega on kliirens loomulikult madalam. Kui kavatsed sõita palju konarlikel teedel või puutud kokku ebatasaste pindade ja löökaukudega, tasub vahest eelistada suuremat kliirensit, nt umbes 170 mm.

Jah, on küll. MINI mudeleid saab konfigureerida isegi suusahoidiku, jalgrattahoidiku, pagasiraami, katuseboksi ja palju muuga, kasutades MINI.ee jaotist KOOSTA OMA MINI. Võta ühendust oma eelistatud edasimüüjaga, et küsida lisa auto katusele paigaldatavate transpordiseadmete tellimise kohta.

Kartautolik juhitavus, ikooniline disain, äärmiselt individuaalne isikupärastamine ja leidlik ruumikasutus: need MINIsid suurepäraseks tegevad omadused pole muutunud 1959. aasta klassikalise mudeli turuletoomisest saati. Uus põlvkond lisab tipptasemel tehnoloogia, tänapäeva ohutustaseme, kvaliteedi ja töökindluse traditsioonilistele MINI väärtustele, nagu optimaalne salongiruum kompaktsete välismõõtmete juures. Sõltumata MINI konkreetsest vormist jäävad sõidurõõmu loovad omadused alles: pikk teljevahe, lühikesed ülendid ja madal raskuskese – kõik kardisõidutunde säilitamiseks.

Kõigile meie MINI originaalrataste komplektidele on paigaldatud spetsiaalselt välja töötatud rehvid, mis tagavad parima sooritusvõime. Meie rehvid, mis on loodud koostöös juhtivate rehvitootjatega nagu Michelin ja Pirelli, tagavad ülima haarduvuse ning ka parima turvalisuse ja kütusesäästu.

Rehvide kulumist võivad mõjutada mitmed tegurid. Rehvide tööea maksimeerimiseks toimi alati järgnevalt.

  • Hoia õiget rehvirõhku. 
  • Võimalusel väldi tugevalt pidurdamist, kuna see suurendab mõjuvaid jõudusid ja seega rehvipinna kulumist.
  • Väldi järsult pööramist, kuna see tekitab rehvide välisserva suuremat kulumist.
  • Väldi agressiivset kiirendamist, kuna see võib rehvi turvisemustrit moonutada.
  • Väldi liigsuurt kiirust, kuna selle tõttu kuumenevad rehvid kiiremini ja seega ka lagunevad kiiremini kui väiksemal kiirusel.

Soovitame rehvid asendada, kui nende turvisemuster jõuab 3 mm-ni. Kuid turvisemustri sügavus ei ole ainus põhjus, miks sinu rehve võidakse pidada (mitte)sõidukõlblikeks, seega on oluline kontrollida rehvide üldist seisukorda. Kontrolli alati, et rehvis ei oleks sisselõikeid ega purunemisi, mis on suuremad kui 25 mm või 10% rehvikülje laiusest.  

MINI tootearendajad püüavad tagada, et MINI põhjustatud keskkonnamõjud oleksid kogu selle kasutusea jooksul minimaalsed. Tõhus ja keskkonnasõbralik ringlussevõtt saab alguse iga MINI arendus- ja tootmisetapis. Arendusetapis hindavad konstrueerijad kõigi komponentide ringlussevõtupotentsiaali ja märgivad selle komponentide visanditele. Suurte komponentide jaoks (nt põrkerauakate või juhikoht) töötatakse välja ringlussevõtukontseptsioonid. Hoolikalt valitud materjalid vähendavad erinevate toodete arvu, vältides seeläbi ringlussevõetamatute ainete kasutamist. Sobivad ühendusvõtted tagavad komponentide puhta eraldamise demonteerimise ajal.

Sind aitavad MINIga sõitma erinevad MINI finantsteenused, sõltumata sellest, kas plaanid sõidukit liisida või lepingu lõppedes omada. Kõigi meie värskeimate pakkumiste vaatamiseks oma regiooni MINI mudelivaliku ulatuses klõpsa siin.