KUIDAS TÄISELEKTRILINE SINU SÕIDUSTIILIGA SOBIB.

Tulevik on helge ja elektriline. Kui sa selles veel päris veendunud pole, siis järgnevalt esitame mõned mõjukad viisid, kuidas see sinu igapäevarutiini ja sõiduharjumustega sobitub. Võta elektriline tulevik omaks.
Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

232 km

Sõiduulatus (WLTP)

2,5 tundi

80% laetuseni (11 kW vahelduvvooluga)

32,6 kWh

Aku mahtuvus (nominaalne 28,9 kWh)

35 min

80% laetuseni (50 kW alalisvooluga**)

50 kW

Loodud CCS-iga kiirlaadimiseks

3,7 kW

Tavakaabel on kaasas

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

ALUSTA IGA PÄEVA TÄIELIKULT LAETUNA.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

1

öine laadimine.

1

nädal sõitmist.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

UUS ELURÜTM.

Alates täiselektrilise MINIga sõidu alustamise hetkest ei naudi sa üksnes sõidulõbu pakkuvat sooritusvõimet, sujuvust, head kiirendust ja vaikset maneeri. Täiselektriline MINI võimaldab sulle täiesti uut igapäevarutiini ja elustiili. Lõppude lõpuks saad ju „tankida“ kogu vajamineva „kütuse“ millal iganes – kodus.
Elektriline MINI – laadimine – kodune pistikupesa

ÜHENDA PISTIK KODUS.

Kodus laadimiseks ei ole vaja mingit keerukat paigaldist ega seadet. Sul pole vaja teha muud, kui ühendada pistik tavalisse 230-voldisesse kodusesse pistikupessa (SchuKo) – ja lõõgastuda.

Meie küsitluste andmetel kasutab keskmine liikleja päevas vähem kui 20% MINI Cooper SE akust. Isegi kui kasutad oma tavapärast kodust pistikupesa, kulub sellega sõiduki aku selle 20% võrra laadimiseks ligikaudu 3 tundi.

SAAD SEDA TEHA MAGADES.

Lõpuks ometi on sul võimalik saada kõike. Ärgata hommikul täiesti puhanuna, „täis paagiga“ ja alustada päeva energiast pakatavana.

Just nagu mobiiltelefonigi, saad oma täiselektrilise MINI ööseks tavalisse kodusesse pistikupessa ühendada, ning see laeb end täielikult täis (ligikaudu 15 tunniga).

Kui sinu parkimiskoht asub maa-aluses parklas, võid uurida majaomanikult oma parkimiskohale tavapärase SchuKo pistikupesa paigaldamise võimaluste kohta.

Elektriline MINI – kodus laadimine – kaabel ja pistik

HEA TEADA.

Üks huvitav asjaolu on see, et kuna koduses tarbimises tasustatakse elektrit kilovatt-tunni põhjal, ei ole rahalises mõttes vahet, kas laed oma MINIt kiiremini või aeglasemalt.
Elektriline MINI – MINI Wallbox – kodus laadimine

JÕUD OTSE SEINAST.

Kodus või puhkusereisil on sul alati võimalus kasutada oma laadimiskaablit; lisaks on sul võimalus paigaldada kaabel ka oma parkimismaja seinale ning kasutada alternatiivina Wallboxi seinalaadijat. Sellisel juhul on vaja spetsiaalset kolmefaasilist 11 kW elektripaigaldist, mis võimaldab kuni kolm korda kiiremat laadimisaega. Nii saab täiselektrilise MINI täielikult laetud umbes 3,5 tunniga.

Kolmefaasilise 11kW vooluallika paigaldamiseks vajad volitatud elektriku asjatundlikku abi. Kui oled MINI Wallboxi seinalaadija paigaldamisest huvitatud, aitame hea meelega leida sinu piirkonnast vastavat spetsialisti.

Laadimisjaam NewMotion Home Advanced.

NewMotioni nutikad, turvalised ja auhinnatud laadimisjaamad toovad ülima laadimiskogemuse otse sinu koduukseni. Laadimisjaamu saab paigaldada seinale või postile ja need on saadaval mitmes värvitoonis, et need sobiks alati ideaalselt sinu sissesõiduteele või garaaži.

Sinu eeliste ülevaade.

 • Kiire: oma täiselektrilist MINI saad laadimisjaamaga laadida kuni 60% kiiremini kui tavalise 230 V koduse pistikupesa kaudu.
 • Ajasääst: kui otsustad koduse laadimisjaama kasuks, säästad end kõigist sõitudest avalikku laadimisjaama. Selle asemel saad oma täiselektrilist MINI laadida kodus ja end seal mugavalt tunda.
 • Turvaline: samamoodi nagu tavaline 230 V pistikupesa kodus on turvaline, on ka laadimisjaam kaitstud ülekuumenemise eest ning projekteeritud spetsiaalselt elektriauto laadimiseks vajaliku elektrikoguse järgi.
 • Jätkusuutlik: kodus laadimisjaamaga laadimine ei ole mitte ainult kiirem ja turvalisem, vaid see võib olla ka keskkonnasõbralikum, kui valid taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri paketi.
 • Sõltumatu: isikliku laadimisjaama omamine tähendab, et sa ei sõltu enam oma piirkonnas asuvate avalike laadimisjaamade hõivatusest.

Nüüd saadaval sinu MINI esindusest/edasimüüjalt ja väga soodsatel tingimustel.

PARGI. LAE.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

Kuni 20 × kiiremini

(50 kW alalisvooluga laadijaga).

0 aega

raisatud.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

LAADIMINE KODUST EEMAL.

Ükskõik kui palju meile oma MINIga sõita ei meeldiks, peame seda siiski aeg-ajalt parkima – ja tavaliselt suureks osaks päevast.
Elektriline MINI – laadimine avalikus laadimispunktis – töö juures

Lõika oma parkimisajast topelt kasu.

Täiselektrilise MINIga saad seda aega ära kasutada avalikes parklates asuvates laadimispunktides, mille arv aina kasvab.

Üha enam supermarketeid, ostukeskusi ja mööblipoode pakuvad oma parklates tasuta kasutamiseks vahelduv- ja alalisvooluga laadimispunkte ja kolmiklaadijaid. Samuti soovib aina enam hotelle näida keskkonnateadlikumadena ning nad teevad jõupingutusi elektrisõidukitega külalistele vastu tulemiseks. Samuti pakuvad mõned parkimismajad elektriautodele tasuta laadimisega parkimiskohti.

Paindlik ja puhas.

Oma täiselektrilist MINI saad 11 kW avalikes laadimispunktides laadida lisavarustusena pakutava Mode 3 kaabliga.

Paljud avalikud laadimispunktid võimaldavad nii vahelduvvooluga (AC) laadimist Type 2 pistiku abil kui ka alalisvooluga (DC) laadimist CCS-pistiku abil, mis pakub sulle kuni 50 kW elektrivõimsust.

Kas teadsid, et Saksamaa avalike laadimispunktide taristu on varustatud 100% rohelise või taastuvenergiaallikatest toodetud elektriga?

Elektriline MINI – laadimine avalikus laadimispunktis – CCS
Elektriline MINI – laadimine töö juures – SchuKo

VÕIMSUS = TÖÖ / AEG.

Kui sul on töö juures parkimiskoht, võib tööandja kaaluda sulle ja kolleegidele laadimisvõimaluste korraldamist. Tingimused on samad, mis kodus laadides. Pikemat aega parkides pole kõrgepingeühendust vaja. Kõik, mida vajad, on tavaline SchuKo pistikupesa – nii saad koduteed alustada täislaetud akuga.

Kombineeritud laadimissüsteemi (CCS) pakutav suur laadimisvõimsus tuleb mängu pikemate sõitude käigus tehtavatel vahelaadimistel.

MAAILMA SUURIM VÕRGUSTIK ON SINU KÄSUTUSES.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

1 kaart

ja oledki valmis.

Üle 12 000

laadija ning neid lisandub kiirelt.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

KÕIK ÜHE EEST. ÜKS KÕIGI EEST.

MINI ELECTRIC on löönud käed ChargeNow’ga, andmaks sulle ligipääsu maailma suurimale sinu mudeliga sobivate kiirlaadijate võrgustikule. Üksainus RFID-laadimiskaart on kõik, mida vajad.
Elektriline MINI – ChargeNow – MINI Connected

LAE MILLAL IGANES.

MINI Charging tagab sulle juurdepääsu enam kui 100 000 laadimispunktile üle kogu Euroopa. Ainuüksi Saksamaal asub neid juba peaaegu 20 000.

Laadimisprotsessi saad mugavalt aktiveerida oma nutitelefoni või RFID-kaardiga. Arveldus on minutipõhine ning kord kuus saadetakse üksikasjalik väljavõte laadimiskordade ja nende maksumuse kohta.

Loe lisa MINI Chargingu kohta ja vaata interaktiivset kaarti kõigi laadimispunktidega, klõpsates allolevale lingile.

KUHU IGANES LÄHED.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

100%

ülevaade.

laadimisvõimalusi.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

ELEKTER ON KÕIKJAL.

Sõltumata sellest, kas oled teel nädalavahetuseks hinge tõmbama või külastad sõpru teises linnas, ei saaks sinu täiselektriline MINI enam paremini varustatud olla.
Elektriline MINI – laadimine – ühilduvus

ÜHILDUVUS = TÄIELIK PAINDLIKKUS.

Type 2 ja CCS-pistikud tagavad täieliku paindlikkuse ja võimaluse kasutada igat laadimispunkti.

Sinu MINI praktilise laadimisvõimsuse ja stabiilse laadimissoorituse kombinatsioon tagavad, et sul on mitmeid viise oma sihtkohta jõudmiseks – ning mitmeid laadimisvõimalusi sinu käeulatuses.

ALATI SINU SILMAPIIRIL.

Tänu MINI Chargingu integreerimisele võib sinu MINI aidata sind reisikava koostamisel ning teekonna käigus igal hetkel reaalajas marsruudiplaneerimisega.
Elektriline MINI – ChargeNow – marsruudiplaaneerimine
Elektriline MINI – ideaalsed teekonnad – elektromobiilsuse kogukond

IGA SÕIT ON AVASTAMIST TÄIS.

Kui eelistad täpsemat reisikava, on üha kasvaval elektromobiilsuse kogukonnal mitmeid lisavahendeid, millega aidata sind planeerimisel – näiteks ideaalse sõidukiiruse või kiireima marsruudi valimisel.

SÄÄSTA NIIVÕRD MITMEL MOEL.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

0 hooldust

8-aastane jõuülekande garantii.

0 CO2

kohalikku heidet.

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

PLANEETI PÄÄSTES TEED TEENE OMA RAHAKOTILE.

Elektromobiilsus mõjub hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile – kui seda õigesti teha.
Elektriline MINI – jõuülekanne – kokkuhoid

VÄHENE KULUMINE.

Täiselektrilise MINI jõuülekanne koosneb palju vähematest tööosadest kui sisepõlemismootoriga autol. See tähendab omakorda vähemaid osi, mis aja jooksul parandamist või asendamist vajavad.

REGENERATIIVPIDURDUS.

Täiselektriline MINI muudab pidurdusenergia elektriks, kasutades mootorit generaatorina, ja suunab igal pidurdamisel osa energiast tagasi akusse.

Selline regeneratiivpidurdus hoiab ühtlasi pidurikettaid ja ennetab piduriketaste hõõrdkulumisest põhjustatud peenete tolmuosakeste teket.

Elektriline MINI – pidurid – regeneratiivpidurdus

HEA SINU KONTOLE. SUUREPÄRANE KESKKONNALE.

Näidisarvutustes on näha, kui palju hoiad sa aastase 15 000 km läbisõidu juures bensiiniautoga võrreldes kokku CO2-heite, kütuse ja teeninduskulude arvelt.

Tingimused:

 1. Praeguse bensiini ja kWh hinna juures
 2. Elektriautod saavad maksusoodustusi
 3. Täiselektriline MINI, mida laetaks avalikus laadimispunktis või kodus 100% taastuvenergiaga – bensiinimootori heide on ligikaudu 2,32 kg CO2 liitri kohta

 

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI

BENSIINIMOOTORID:

780 liitrit aastas

16 täispaaki

umbes 1200 €1

+ umbes 260 € lisakulusid

1460 € aastas

1800 kg3 CO2

TÄISELEKTRILINE MINI:

2150 kWh aastas

58 laadimistsüklit

umbes 560 €1

+ umbes 120 €2 lisakulusid

680 € aastas

0 kg3 CO2

Täiselektriline MINI Täiselektriline MINI
Elektriline MINI – jätkusuutlikkus – kokkuhoid

MURDEPUNKT.

Juba 1959. aastal ehitatud esimene Mini oli kütusesäästlik. Tänapäeval kohaldatakse samu üldpõhimõtteid ka meie elektromobiilsust edendavate mudelite puhul. Akutoitel põhineva ajamitehnoloogiaga täiselektriline MINI Cooper SE ja MINI Countrymani pistikhübriid juhivad teed jätkusuutlikuma tuleviku suunas. Kui MINI Cooper SE laadimiseks kasutatakse ELi elektrisegu, jõuab ta bensiinimootoriga MINI Cooper S-iga võrdsele tasemele või on sellest keskkonnasõbralikum umbes pärast 30 000 km läbimist.

Taastuvenergia seguga laadimisel muutub MINI Cooper SE umbes 19 000 km läbimise järel rohelisemaks ehk keskkonnasõbralikumaks kui võrreldav bensiinimootoriga auto. Kogu oma elutsükli jooksul näitab MINI Cooper SE vastavalt 40% (ELi elektriseguga) või 70% (taastuvenergia segu) madalamat globaalse soojendamise potentsiaali.*

Ja sellega me ei piirdu. Kõiki BMW Groupi tehaseid Euroopas varustatakse alates 2017. aastast 100% rohelise elektrienergiaga. Samuti laiendame pidevalt väiksema CO₂-heitega transpordiliike ja üle poole meie sõidukitest väljub tehastest rongiga. 2019. aasta detsembris liitus BMW Group koalitsiooniga Getting to Zero Coalition, mille eesmärk on viia rahvusvahelise meretranspordi CO₂-heide nullini.

*Elutsükli analüüs 2019. a novembri seisuga.

MINI Electrify programm

ELEKTRIFITSEERI OMA SÕITMIST MINI FINANTSTEENUSTE ABIL.

Põnev sõita, kliimasõbralik ja taskukohane. Nüüd teeb MINI elektri jõul sõitmise kättesaadavamaks ja atraktiivsemaks kui eales varem.


KOHANDADA VÄÄRTUSI.


Lihtsalt kohanda allolevaid sisendväärtusi, et saada kõige ajakohasem võrdlus.

MINI Electric
Võrreldav bensiinimootoriga sõiduk
Potentsiaalne aastane kokkuhoid

Väärtuste muutmine mõjutab arvutusi ja salvestatud summasid. Vaikeväärtused määratakse viimase 12 kuu jooksul registreeritud keskmiste hindade alusel. Kogu siinne teave võib muutuda.

LAADIMISAJA KALKULAATOR.

Kui sõidad iga päev selle vahemaa
km
0 km 200 km
Nädalas tuleb laadida nii mitu korda
x
Täielikult laetusest kulub iga päev selline osa
%
Sarnase bensiinimootoriga sõidukiga võrreldes võid potentsiaalselt säästa

LIHTNE KODUS LAADIMINE

h kestus
 
Kulu
 
h kestus
 
Kulu
 

KIIRLAADIMINE LIIKVEL OLLES

h kestus
 
Kulu
 
h kestus
 
Kulu
 

Ühe laadimisega saavutatav sõiduulatus arvutatakse välja klientidele suunatud katsetsükli alusel. Tegelik sõiduulatus oleneb paljudest teguritest, nagu valitud veljed ja rehvid, juhi isiklik sõidustiil, valitud marsruut, ilm, soojenduse/jahutuse ning eelkonditsioneeri kasutamine. Sõltuvalt välistest teguritest, nagu võrgupinge või välistemperatuur, võib tegelik laadimisaeg siinses abivahendis näidatud laadimisaegadest erineda. Laadimisajad on mõõdetud 25 °C välistemperatuuri alusel. 

 

Korduma kippuvad küsimused.

Kodus laadimine.

MINI WALLBOXi korrektseks paigaldamiseks soovitame kasutada meie paigaldusteenust. Broneeri see teenus oma MINI Partneri juures koos MINI Wallbox Essentiali ostuga. Meie ametlik paigalduspartner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) tegeleb seejärel konsultatsiooni, seadme paigalduse ja käivitamisega.

Lühike ülevaade sinu eelistest.

 • Elektriühenduse nõuete kontrollimine sinu kinnistul.
 • Soovitus sobilikuks paigalduskohaks sinu isikliku parkimisolukorra põhjal.
 • Paigaldus, ühendamine ja käivitamine sinu valitud asukohas (sisaldab kuni 2 m pindpaigaldatava kaabli vedamist).
 • Laadimisprotsessi tutvustamine.
 • 24-kuuline garantii.
Soovitame kolmefaasilist ühendust vähemalt 16 A kaitsmega – see võimaldab sõidukit varustada 11 kW-ga. Tulevikukindel on kolmefaasiline ühendus koos 32 A kaitsmega. Kõiki pistikhübriidsõidukeid saab MINI Wallbox Essentiali abil laadida maksimaalselt 3,7 kW ühefaasilise toitega.
Lühem laadimisaeg: kuni 7,4 kW (ühefaasiline) või 11 kW (kolmefaasiline), kaabli pikkus 5,0 m, lihtne kaabli käsitsemine, integreeritud rikkevoolutuvastus (alalisvoolu lekkevool).
Jah, kui kasutad Type 2 standardit järgivat laadimispistikut või CCS-pistikut (kombipistik).
5 meetrit kindlalt Wallboxi külge kinnitatuna.
Ei.
Jah, vastavalt IP 54 kaitseklassile on MINI Wallbox Essential sertifitseeritud välitingimustes kasutamiseks. See tähendab, et eraldi kaitse ilmastiku eest ei ole tingimata vajalik. Wallbox on arendatud ja sertifitseeritud välitingimustes kasutamiseks. Siiski soovitame mugavuse huvides paigaldada seadme siseruumidesse; see hoiab muuhulgas talvel ära lume ja jää Wallboxile kogunemise ning hoiab üldiselt Wallboxi kauem pori- ja samblavabana.
Ei – põhjalikud elektromagnetilise taluvuse katsed on kinnitanud, et MINI Wallbox Essential ei eralda mingisugust kiirgust.
Laadimise ajal on laadimisjuhe lukustatud, mis omakorda lukustab sõiduki. BMW i Wallbox Connecti saab lukustada ka ajaks, kui seda ei kasutata.
Jah – siiski tähendab see aga väikest kuid pidevat energiatarbimist.
Kui Wallboxiga ilmneb pärast paigaldust ootamatuid probleeme või kui Wallboxil tekib rike, saad meiega igal ajal ühendust võtta

MINI CHARGING.

MINI navigatsioonisüsteem annab otsejuurdepääsu kõigile laadimispunktidele MINI Chargingu võrgustikus.

Samuti saad laadimispunkte otsida: seadistades "laadimisjaamad" oma navigatsioonisüsteemis erisihtkohaks, esitatakse sulle sinu lähedal asuvate laadimispunktide loend.

Rakendus MINI Charging pakub sulle ka teist võimalust, tagades nutitelefonis juurdepääsu nimekirjale kõigist saadaolevatest laadimispunktidest.

Laadimisjaamade avamiseks ja laadimisprotsessi alustamiseks saad kasutada MINI laadimiskaarti või rakendust MINI Charging.

Mõnesid laadimisjaamu saab juhtida rakenduse MINI Charging teel. Integreeritud QR-koodi skanneriga rakendust on ühtmoodi lihtne paigaldada ja kasutada. Selleks tuleb rakendus lihtsalt alla laadida, sisestada oma MINI Chargingu lepingu number ja PIN-kood.

Sinu sõidukit laetakse sularahavabade maksete abil – sul on võimalus maksta kuupõhise otsekorraldusega mugavalt oma maksekontolt. Sinu MINI Chargingu veebikonto annab pideva ülevaate laadimisprotsessidest ja nende hinnast.

 1. Lülita mootor välja ja rakenda käsipidur.
 2. Vajadusel seadista enne laadimist voolutugevus.
 3. Ära kasuta pikendusjuhtmeid.
 4. Kaabli ühendamisel ja lahutamisel lähtu alati sellest järjekorrast.

  Ühendamine:

  1. Ühenda juhe pistikupessa.
  2. Ühenda juhe sõidukiga.

   

  Lahutamine:

  1. Lahuta juhe sõidukist.
  2. Lahuta juhe pistikupesast.

   

  LED-tuled:

  • Valge tuli: signaaltuli
  • Punane tuli: laadimise tõrge
  • Oranž tuli: alustamine
  • Sinine tuli: laadimine aktiivne
  • Roheline tuli: laadimine lõpetatud

   

 5. Lukusta sõiduk. Laadimisprotsess algab alles siis, kui sõiduk on lukustatud.

Tavapärane laadimine vahelduvvooluga (AC).

Sellega laetakse sinu sõidukit tõhusalt, peamiselt öösiti, kuid ka päeval. Võrreldes koduse pistikupesaga annab vahelduvvooluga laadimispunkt rohkem voolu ja suudab aku laadida vaid mõne tunniga. Seda tüüpi laadimispunkte nimetatakse lühidalt AC-laadimispunktiks (vahelduvvooluga laadimispunktiks).

Kiirlaadimine alalisvooluga (DC**).

Alalisvooluga** kiirlaadimispunkt on parem valik siis, kui autot on vaja kiiresti laadida. Sellised laadimispunktid suudavad aku täis laadida kiiresti – näiteks poeskäigu või lõunasöögi ajal. Laadimisprotsess kestab 30–40 minutit. Seda tüüpi laadimispunkte nimetatakse lühidalt DC-laadimispunktiks** (alalisvooluga laadimispunktiks)."

Lisateavet leiad aadressilt minicharging.chargemasterplc.com

Pane tähele! Kui täheldad probleemi laadimispunktiga, võta ühendust laadimispunkti käitajaga. Nende kontaktnumber on tavaliselt laadimispunkti küljes.

KESKKONNA- JA SOTSIAALSED STANDARDID TARNIJATE VÕRGUSTIKUS.

Kõrgepingeakude peamised toorained on koobalt, liitium, grafiit ja nikkel. Kõrgepingeaku kest on valmistatud alumiiniumist. MINI (BMW Group) on võtnud kohustuse luua vastutustundlik ja jätkusuutlik tarneahel, mis vastab meie enda kõrgetele eetika- ja inimõiguste standarditele. Iga nimetatud tarnija peab esitama teavet keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisstandardite rakendamise kohta, sealhulgas inimõiguste austamise ja sunniviisilise töö keelustamise kohta.

Me teeme tihedat koostööd peamiste toorainetarnijatega, et tagada kõigi materjalide vastutustundlik hankimine nii keskkonna kaitsmiseks ja parandamiseks kui ka töötajate ohutuse ja heaolu tagamiseks tarneahela igas punktis. Samuti jätkame logistikatoimingute täiustamist, et vähendada mõjusid, mis tulenevad komponentide transpordist meie tehastesse.

MINI (BMW Group) uurib väga hoolikalt ja kriitilise pilguga meie toorainete päritolu. Tarnijate valimisel järgime OECD hoolsuskohustuse suuniseid vastutustundlikule äritegevusele. Lisaks kohustame oma otsetarnijaid ja nende endi tarnijaid täitma meie jätkusuutlikkusnõudeid. Tarnijavõrgustike läbipaistvus on aluseks meie tarnijatele esitatavate jätkusuutlikkusnõuete täitmise tagamisel.

Koos BASFi, Samsung SDI ja Samsung Electronicsiga oleme võtnud kohustuseks koobalti jätkusuutliku kaevandamise. Kongo Demokraatlikus Vabariigis toimuva ühisprojekti raames tahame mõista, kuidas parandada kohalike inimeste elu- ja töötingimusi. Vältimaks või leevendamaks negatiivseid mõjusid ning Kongo elanike mitte alt vedamiseks tellisime ühtlasi Saksamaa rahvusvahelise koostöö agentuurilt (GIZ) pilootprojekti Kongo DV-s koobalti käsitsi kaevandamise töötingimuste parandamiseks. Me teame oma kohustust tagada, et tooraine kaevandatakse ja töödeldakse normaalsetes tingimustes. Käime regulaarselt kohapeal, tunneme oma partnerite kaevandusi ja töömeetodeid ning tagame puhta taaste.

Lisaks sellele on BMW Group võtnud eesmärgiks suurendada ringlussevõetud koobalti osakaalu akuelementides, et piirata üldiselt vajadust koobalti suguste kriitiliste toorainete järele.

Alumiiniumi hankeprotsessis ei osta me toorainet mitte ainult oma vajaduste täitmiseks, vaid teeme selle usaldusväärselt ja läbipaistva hinnaga kättesaadavaks ka oma tarnijatele. See loob mõlemale poolele suurema planeerimiskindluse. Suutmaks täita meie pikaajalisi nõudmisi jätkusuutlikult toodetud alumiiniumi järele ka tulevikus, liitus BMW Group esimese autotootjana algatusega Aluminum Stewardship Initiative, mis nõuab aktiivselt sertifitseeritud alumiiniumi ökoloogilist ja sotsiaalset jätkusuutlikkust kogu alumiiniumi väärtusahelas – alates kaevandusest kuni ringlussevõtuni.
Samuti püüame oma tootmisprotsessides kasutada rohkem ringlussevõetud alumiiniumi. Sekundaarmaterjalide kasutamisel on positiivne mõju eelkõige järgmistele jätkusuutlikkuse aspektidele: bioloogiline mitmekesisus, väiksem CO₂-heide (eriti energiamahukate toorainete tootmisel, nagu alumiinium, teras ja vask) ning vähem jäätmeid. Sekundaarse alumiiniumi keskmine osakaal meie sõidukites on 20%. Metallivalus kasutatavate alumiiniumisulamite puhul on see 40%. Me teeme koostööd Aluminum Stewardship Initiative’iga, et saada oma alumiiniumipartneritele kirjeldatud jätkusuutlikkuse standardile vastavust kinnitav sertifikaat. Lisateavet leiad veebisaidilt aluminium-stewardship.org

Mini Cooper SE komponentides kasutatav liitium pärineb Austraaliast. Kaevandamine toimub kaljukivimaardlates, millele kehtivad kõige rangemad jätkusuutlikkuse standardid. BMW Group jätkab teadusuuringuid selle kohta, kuidas liitiumisuguseid materjale akude ringlussevõtu abil taaskasutada – näiteks ümbertöötlemise või suletud ahela kontseptsioonide abil.

Meie tarneahelast maksimaalse ülevaate saamine aitab meil tuvastada kohapealseid probleeme ja nendega tõhusalt tegeleda, sageli koostöös meie tarnijate ja teiste sidusrühmadega. Läbipaistvuse ja ressursitõhususe suurendamine meie tarneahelates põhineb keskkonna- ja sotsiaalsete standardite täitmisel vastavalt BMW Groupi tarnijate võrgustiku jätkusuutlikkuse standardile. Iga tarnija peab oma pakkumises arvestama BMW Groupi jätkusuutlikkuse nõuetega. Lisaks juhindume rahvusvahelistest standarditest, nagu ÜRO algatuse Global Compact suunised (Davos, 01/99) ja "töö põhimõtete ja -õiguste deklaratsioon" (Genf, 06/98), Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) suunised ja nende nõuetekohase hoolsuse protsess ning "ÜRO äritegevuse ja inimõiguste juhtpõhimõtted.

Iga elektriauto keskkonnasõbralikkus sõltub lõppkokkuvõttes sellest, milline aku laadimiseks kasutatava võrguelektri allikas. Teine aspekt kasutusea CO₂-jalajälje puhul on akumooduli tootmiseks kasutatud energia. Seda silmas pidades näitasid testid, et kui MINI Cooper SE-d laetakse taastuvenergiaseguga, on ta umbes 19 000 km läbimise järel hoidnud ära sama suure koguse CO₂-heidet, kui sõiduki tootmisel tekkis, ehk on jõudnud tasakaalupunkti. Kogu elutsükli jooksul on MINI Cooper SE heitkogused 40% (ELi energiasegu) või 70% (taastuvenergiasegu) madalamad, kui bensiinimootoriga MINI Cooper S-il. See tähendab, et MINI Cooper SE-l kulub tüüpiliste igapäevasõitude puhul vaid kaksteist kuud, et kompenseerida sõiduki tootmisega kaasnevad globaalset soojenemist mõjutavad lisaheitkogused.

Mini Electric – valge ja must – eestvaade

KUJUNDA OMAENDA TÄISELEKTRILINE MINI.

ASTU JÄRGMISED SAMMUD.

Täiselektriline MINI, külgvaade Täiselektriline MINI, külgvaade
3-UKSELINE COOPER SE