JÄTKUSUUTLIKKUS

TAGASITEED EI OLE.

MINI on juba praeguseks teinud jätkusuutlikus tootmises märkimisväärseid edusamme, kuid teame, et oma eesmärgini jõudmiseks on meil veel tükk maad minna.

Täiselektriline MINI – jätkusuutlikkus – sõidukogemus

MEIE PÜHENDUMUS.

MINI on pühendunud eesmärgile leida teedrajav tasakaal, mis väärtustab MINI sooritusvõimet ja ikoonilist disaini, järgides samal ajal usaldusväärseid keskkonnanäitajaid. See pühendumus tuleneb meie tegudest. Pakume nüüdsest läbinisti loomasõbralikku nahavaba salongi, milles kasutatakse jätkusuutlikke osaliselt ringlussevõetud materjale. Meie armatuurlaudasid, uksepaneele ja laekaluuke kattev 2D-lamekudum on valmistatud ringlussevõetud polüesterkiududest enam kui 90% ulatuses. Ning meie uue põlvkonna velgi valmistataks nüüd sekundaarsest alumiiniumist kuni 70% ulatuses.

KESKKONNASÕBRALIKUD MATERJALIALTERNATIIVID.

MINI sõidukitele on nüüdsest saadaval loomasõbralik salong, sest saame pakkuda nahale põnevaid asendusi. 100% ringlussevõetud tekstiilist kootud uuenduslikud istmepinnad pakuvad nahaga võrdset tippkvaliteeti ja istumismugavust ning tagavad, et välimuse, tunnetuse ja funktsionaalsuse osas kompromisse ei tehta. Meie uued roolirattad vastavad sealjuures kõigile välimust, kulumiskindlust ja vastupidavust puudutavatele nõudlikele kriteeriumidele.

Täiselektriline MINI – jätkusuutlikkus – nahaalternatiivid
Täiselektriline MINI – jätkusuutlikkus – ringlussevõetud kangad

RINGLUSSEVÕETUD KANGAD JA TEKSTIILID.

Meie armatuurlaudu ja uste käetugesid katab nüüd kvaliteetne kootud tekstiil, mis on valmistatud ringlussevõetud polüesterlõngast. Uuendusliku protsessi järel, mis teeb üle 90% ringlussevõetud polüesterkiududest 2D-lamekanga, kasutame seda tekstiili armatuurlaua ja uksepaneelide kudumkattematerjalina. Eelmainitud protsess tarbib ligi 98% vähem vett kui puuvilla kasutamine ning vähendab tavapärase polüestritöötlusega võrreldes CO₂-heidet umbes 80%.

TAASKASUTATUD ALUMIINIUM ENNEKÕIKE.

Järgime projekteerimise ja tootearenduse käigus põhimõtet „taaskasutus ennekõike“. Meie uue põlvkonna MINI sõidukite veljed on valmistatud kuni 70% ulatuses taaskasutatud alumiiniumijäätmetest. Kasutades sealjuures ka rohelist elektrit, säästame võrreldes esmase alumiiniumi tootmisega ligikaudu 90% vajalikust energiast. Teisese alumiiniumi tootmisega kaasneb 95% väiksem kasvuhoonegaaside heide.

Täiselektriline MINI – jätkusuutlikkus – sekundaarne alumiinium