mini connected – ühenduvuse ikoon mini connected – ühenduvuse ikoon

MINI CONNECTED.

Kõik funktsioonid.

MINI Connected – MEELELAHUTUS MINI Connected – MEELELAHUTUS

MEELELAHUTUS JA TEAVE.

mini connected – dab-tuuner mini connected – dab-tuuner

DAB-TUUNER.

DAB (digitaalse raadioringhäälingu) tuuner võimaldab sul lihtsasti oma lemmikjaamade vahel vahetada, pakkudes silmapaistvat helikvaliteeti kõikjal, kus digitaalne levi on saadaval. Veelgi suurema valiku ja parema helikvaliteedi nimel toetab see ka DAB+. Lisaks on sul võimalik saada täiendavat teavet, nagu liiklus- ja ilmauudiseid ning näha ka loo pealkirja ja esitaja üksikasju.

RAADIO MINI VISUAL BOOST.

Raadio MINI Visual Boost tuleb koos kõrglahutusega ja lihtsasti kasutatava imekauni puuteekraaniga. See sisaldab topelttuunerit, nelja kesksageduskõlarit ja kaht keskset bassikõlarit. Lisaks on kaasas ka Bluetooth-vabakäeliides ja LED-rõngas keskse näidikukuva ümber. Seda on lihtne kasutada keskkonsoolis asuva MINI juhteseadme abil.

mini connected – raadio visual boost mini connected – raadio visual boost

APPLE CARPLAY® VALMIDUS.

Apple CarPlay® valmidus on kiire, mugav ja turvaline viis sinu iPhone’i ja lemmikute iOS-i rakenduste juhtmevabaks kasutamiseks MINI rooli taga. See on autosisene multimeediakeskus, mis võtab asjad, millega soovid sõidu ajal tegeleda ning asetab need sõiduki puuteekraanile. Nii esitatakse sulle navigeerimisjuhiseid ning sa saad teha telefonikõnesid, saata ja võtta vastu sõnumeid ning kuulata muusikat – keskendudes sealjuures täielikult teele. Samuti võimaldab see kasutada Spotify’d ja valitud kolmandate isikute rakendusi. Põhifunktsioone saad sa juhtida MINI puuteekraani juhtnuppude, MINI juhteseadme või Siri häälkäskluste abil. Ning Siri oma iPhone’is saad sa aktiveerida roolil oleva hääljuhtimise nupu pikema vajutusega.

Täpsemat teavet toetatud rakenduste kohta leiad aadressilt http://www.apple.com/ios/carplay/ – ning samuti saad sealt lugeda, kuidas see teeb sinu igapäevaelu paremaks, hõlpsamaks ja ühendatumaks.

MINI ONLINE.

Naudi suurt hulka nutikaid teenuseid ja sõidukirakendusi, mis pakuvad teavet ja meelelahutust kogu teekonnal. Samuti võimaldab see kasutada MINI rakendust.

MINI Online liidab arvukad teenused ja rakendused ühte kenasse paketti, et hoida sind kursis kõige sinu ümber toimuvaga. Seda täiendatakse pidevalt uute rakendustega, sest meie eesmärk on pakkuda oma kasutajatele täiendavaid funktsioone ja eeliseid.

mini connected – drive’i teenused – ilm mini connected – drive’i teenused – ilm
mini connected – veebipõhine parkimisteave mini connected – veebipõhine parkimisteave

UUDISED.

Sa püsid eluga kursis tänu värskeimatele ja pidevalt uuendatud uudistele, mida pakuvad agentuurid Thomson Reuters / CBC / AFP ning teised*. 

ILMATEADE.

Hoiame sind kursis ilmaga, mida võid sihtkohas oodata. 

RIIGITEAVE.

Loe sõidupiirangute ja -reeglite kohta riikide kaupa. Tutvu kiirusepiirangute, kohustusliku varustuse ja erieeskirjadega.

PARKIMISTEAVE.

Leia parkimisvõimalusi lähedalasuvates paikades või konkreetsetes asukohtades. Tutvu lahtiolekuaegade, vabade kohtade ja hindadega (kui need andmed on saadaval).

VIHMARADAR.

Ilmateaterakenduse osana näitab see valitud asukohtade ülekattekaarti koos sademetega, näiteks annab see sulle teada, kui vihm sinu hetkeasukohale või sihtkohale läheneb.

VEEBIOTSING.

Otsi ja leia huvipunkte kõigest sekunditega. Samuti saad otsida asukohapõhiseid teenuseid. 

KOHALIK VIKIPEEDIA.

Otsi ja loe lähedalasuvate paikade või konkreetsete asukohtadega seotud Vikipeedia artikleid. Sina ise otsustad, mida teada soovid saada. 

*Mõned rakendused ja teenused on riigipõhised.

SPOTIFY.

MINI ja Spotify pakuvad MINI helisüsteemi kaudu juurdepääsu kogu muusikale, mida võid eales kuulata soovida. Lihtsalt ühenda tasuta Spotify iPhone®-i rakendus oma MINI Connectedi süsteemiga ja naudi 30 miljonit lugu ning ka Spotify raadiot. Võimalik on luua ka oma esitusloendeid, et sul oleks täiuslik muusika igale teekonnale. Juhi oma Spotify muusikat täielikult MINI Connectedi kaudu ning ära lase telefonil tähelepanu kõrvale juhtida.
mini connected – spotify mini connected – spotify
mini connected – kesksageduskõlar mini connected – kesksageduskõlar

TÄIENDAVAD KESKSAGEDUSKÕLARID.

Lisaks niigi muljetavaldavale kõlarisüsteemile, mis sinu sõidukisse põhivarustuse osana paigaldatakse, annavad MINI Connected Media ja kõrgemad paketid sulle kaks täiendavat kesksageduskõlarit. Need paigaldatakse esiuste paneelidesse, et pakkuda sujuvamat ja selgemat heli, muutmaks sõitmise võimalikult ohutuks ja mugavaks täna lihtsale helitugevuse kontrollimisele ja häälkäsklusfunktsioonidele.
mini – hall eraldusjoon mini – hall eraldusjoon
mini connected – reisimine mini connected – reisimine

NAVIGEERIMIS- JA LIIKLUSTEABE UUENDUSED.

mini connected – kaugjuhitavad teenused mini connected – kaugjuhitavad teenused

KAUGJUHITAVAD TEENUSED.

Kaugjuhitavad teenused võimaldavad sul oma telefonis MINI rakendust kasutades MINI-le eemalt juurde pääseda ning mõnesid selle funktsioone aktiveerida. See tähendab, et sa saad leida oma sõiduki asukoha. Sa saad uksi kaugjuhtimise teel lukustada ja avada. Ning sa saad kaugusest aktiveerida ka kliimaseadme või ventilatsiooni, tagamaks, et enne sõitma hakkamist on sisekliima just selline, nagu sina seda soovid. Kõike seda ja veelgi enamat saad teha MINI rakendusega.

AUTOMAATNE KAARDIUUENDUS ÕHU KAUDU.

MINI navigatsioonisüsteemist kõigi eeliste kätte saamiseks soovitame kaarte regulaarselt uuendada. Maanteevõrgud muutuvad kiiresti – alates teesulgudest ja suurtest teetöödest kuni täiesti uute tänavateni. Seetõttu uuendame pidevalt oma kaardiandmeid tagamaks, et MINI juhtidel on jõuline navigatsioon käeulatuses. Sinu riigi navigatsioonikaardiuuendused saadetakse MINIsse kuni 4 korda aastas ning need paigaldatakse automaatselt õhu kaudu.

Värsked uuendused kuvatakse süsteemis kohe sel hetkel, kui need kättesaadavaks muutuvad. Sina pead need vaid kinnitama. Täielike kaardiuuenduste teemal konsulteeri oma eelistatud edasimüüjaga.

mini connected – navigatsioonisüsteem mini connected – navigatsioonisüsteem
mini connected – liiklusteave mini connected – liiklusteave

REAALAJAS LIIKLUSTEAVE (RTTI).

Vali peamenüüs „Navigation“ (navigatsioon), seejärel „Map“ (kaart). Liiklusolusid kuvatakse eri värvidega valiku „Map views“ (kaardivaated) all. Roheline näitab, et probleeme pole. Kollane tähistab aeglast liiklust. Oranž märgib katkendlikku liiklust. Punane annab märku liiklusseisakust. Kollane või punane hoiatus ilmub valiku „Traffic information“ (liiklusteave) alla kohe, kui konkreetse marsruudi kohta on uudiseid. Viivituse üksikasjad ja võimalikud ümbersõidud kuvatakse, kui klõpsata valikul „Traffic information“ (liiklusteave).
mini – hall eraldusjoon mini – hall eraldusjoon
MINI Connected – abisüsteemid MINI Connected – abisüsteemid

ABI JA TUGI.

mini connected – intelligentne hädaabikõne mini connected – intelligentne hädaabikõne

INTELLIGENTNE HÄDAABIKÕNE.

Kui sul pole võimalik õnnetuse korral ise abi kutsuda, on hea teada, et MINI saab teha seda sinu eest. Lisavarustusse kuuluva intelligentse hädaabikõne süsteemi abil saadab sinu MINI automaatselt hädakutsungi kohalikele saadaolevatele mobiiliteenustele. SIM-kaart ja integreeritud telemaatikaseade edastavad asjakohaseid andmeid, nagu sinu MINI täpsed GPS-koordinaadid, šassiinumber (VIN-kood), kokkupõrke tüüp (nt löögi asukoht), turvapatjade ja turvavööde olek, reisijate arv ja liikumise suund. Spetsiaalselt väljakoolitatud personal võtab sinuga seejärel ühendust ja teavitab asjakohast hädaabiteenistust, et abi jõuaks sündmuskohale võimalikult kiiresti. Nad pakuvad sulle telefoni teel abi – võimaluse korral sinu emakeeles. Seda funktsiooni saab ka käsitsi aktiveerida.

AUTOMAATNE KOHUSTUSLIK HÄDAABIKÕNE.

Kõik uued MINI mudelid EL-is sisaldavad nüüd ka eCalli – kohustuslikku automatiseeritud hädaabikõnesüsteemi, mis teavitab päästeteenistust kokkupõrke korral. eCall valib raske liiklusõnnetuse korral automaatselt Euroopa ühtse hädaabinumbri – 112 – ning edastab päästeteenistusele sõiduki asukoha ja täiendavad päästele olulised andmed. Klientidega tegeldakse nende emakeeles, sõltumata hädaabikõne rakendamise asukohast. Märgime igaks juhuks, et see teenus ei ole must kast ning ei salvesta pidevalt sinu MINI asukohta. Süsteemi eesmärk on lisaturvalisus ning see salvestab vaid õnnetuse hetkel minimaalseid andmeid – näiteks šassiinumber (VIN-kood), täpne asukoht (GPS-i kaudu), ja täiendavaid andmeid nagu kokkupõrke tüüp. eCalli ei saa kasutada liikleja liikumise jälgimiseks.
mini connected – automaatne hädaabikõne mini connected – automaatne hädaabikõne
MINI – Teleservices – infokuva MINI – Teleservices – infokuva

MINI TELESERVICES.

Teenindusaegade meelespidamise püüdlused jäävad nüüd minevikku. Tänu Teleservices-teenustele teab sinu MINI automaatselt, millal on vaja planeeritud või plaanivälist hooldust, ning edastab sulle ja sinu eelistatud MINI Service Partnerile kogu asjakohase teabe.

LOOMULIKU KEELE MÕISTMINE.

Oma MINIga võid sa rääkida oma tavalise kõnehäälega. Loomuliku keele mõistmise funktsiooni töötlemiskiirus on vaid mõni sekund ning see suudab tuvastada sinu tavahäält. Seega saad häälkäskluste abil oma MINIga suhelda ning vajadusel selle toiminguid ka peatada. Näiteks võid sa autole öelda asju nagu: „Näita mulle kiireimat koduteed.“ See on täiuslik viis paljude sinu telefoni funktsioonide juhtimiseks, et saaksid ohutult käed roolil ja silmad teel hoida.
mini connected – loomuliku keele mõistmine mini connected – loomuliku keele mõistmine
mini – hall eraldusjoon mini – hall eraldusjoon
MINI Connected – mugavus MINI Connected – mugavus

MUGAVUS JA KONTROLL.

MINI Connected – Concierge’i teenused MINI Connected – Concierge’i teenused

CONCIERGE’I TEENUSED.

On hilja õhtul ja sa otsid apteeki, erilist restorani, sularahaautomaati või pead broneerima hotellitoa. Vajuta lihtsalt MINI Connectedi navigatsioonimenüüs nupule „Concierge Services“ (Concierge’i teenused) ning eelpaigaldatud SIM-kaardi kaudu võetakse tasuta kõne teel ühendust mõne sinu „isikliku assistendiga“. Sul pole vaja kasutada isegi sinu isiklikku telefoni. Meie Concierge’i teenuste meeskond pakub kiiret asukohapõhist teenindust ning otsib ja uurib isiklikult ja ööpäevaringselt sulle olulisi huvipunkte. Aadressid ja muud üksikasjad edastatakse otse sinu MINI navigatsioonisüsteemi.

* saadaval ainult enne 2022. aasta juulit toodetud sõidukitele, millele on broneeritud pakett Connected Navigation Plus.

VABAKÄEKOMMUNIKATSIOON.

Põhivarustusse kuuluv Bluetooth-süsteem võimaldab sul nautida vabakäekõnesid. Bluetoothi kaudu saad ühendada MINIga oma mobiiltelefoni, millega saad kõnesid teha ja vastu võtta ilma käsi roolist lahti laskmata. Kasuta lihtsalt nuppe roolil või hääljuhtimist. Veelgi enam – teine sisseehitatud mikrofon kaassõitja poolel tagab optimeeritud heliselguse kogu sinu MINI salongis. Induktsioonühendus sinu auto välisantenniga lubab mobiililevil olla auto sees vähemalt sama hea kui väljas.

mini connected – vabakäekommunikatsioon mini connected – vabakäekommunikatsioon
mini connected – eesmine käetugi mini connected – eesmine käetugi

EESMINE KÄETUGI.

Eesmine käetugi (koos panipaigaga) on ühtmoodi praktiline ja mugav. Ergonoomilise disainiga pakub see lihtsat juurdepääsu MINI juhteseadmele. Käetugi käib kokku ning seda on võimalik fikseerida mitmesse asendisse. Lisaks asub selles lisavarustusena pakutav toekas juhtmevaba dokksüsteem, mis, varustatuna telefonispetsiifilise laadijaga, integreerib QI-toega nutitelefonid täiuslikult sinu sõidukiga, pakkudes turvalist hoiustamist ja kiiret ning optimeeritud laadimist.

JUHTMEVABA LAADIMINE.

Esiistmete vahelises käetoes asuv MINI juhtmevaba laadimisalus võimaldab sul sõidu ajal kindlalt hoiustada ja turvaliselt laadida kõiki QI-toega nutitelefone – hoides samas juhikoha kaablivabana. Niipea kui telefoni laadimisalusele asetad, hakkab selle aku automaatselt laadima. Dokkimise korral süttib LED-tuli, näidates, et sinu telefon on ühendatud ja laeb. Laadimisalus võimaldab telefonil saavutada ka parima võimaliku levialas oleku, sest telefon ühendatakse induktsioonühenduse kaudu välisantenniga. Ühilduvuse kohta saad lisateavet küsida oma volitatud MINI edasimüüjalt. Ühtlasi palume arvestada, et seda laadimisalust peaks paigaldama ainult väljaõppinud tehnik spetsialiseerunud töökojas. Paigaldamisega saab abiks olla sinu kohalik MINI esindus.
mini connected – juhtmevaba laadimine mini connected – juhtmevaba laadimine
mini connected – Amazon Alexa integreerimine mini connected – Amazon Alexa integreerimine

AMAZON ALEXA INTEGREERIMINE.

Alexa võib sulle juba kodust tuttav olla, kuid peagi on sul võimalus ka teda oma reisidele kaasa võtta. Hoia lihtsalt kolm sekundit all roolil olevat kõnenuppu ja lisa oma MINI sõidukogemusele veelgi rohkem mugavust. Amazoniga on sul teel olles juurdepääs teenustele ja meelelahutusele ning isegi ostlemise võimalus. Alexa abil saad häälkäsklustega juhtida ka mõnesid oma nutikodu funktsioone, näiteks tõsta kodus temperatuuri juba enne koju jõudmist.

*Palume arvestada, et Amazon Alexa on toetatud turgudel saadaval ainult osana paketist MINI Connected Navigation Plus.

USB-LIIDES(ED).

USB-ühendus keskkonsooli põhjas on olemuselt täiendav sisend (ja laadija), mis võimaldab sul muusikaprogramme otse juhtida ning esitada muusikat ja faile muusikamängijatelt, mälupulkadelt ja nutitelefonidest. Seadmete ühendamine USB-liidesega on lihtne ja kiire – sõltuvalt varustusest – ning seda saab teha sinu enda USB-kaableid kasutades, või MINI kaabliadapteri abil, mis on saadaval lisavarustusena.

Pakett Connected Navigation Plus pakub keskkonsoolis üksteise kõrval kaht USB-pesa/-liidest: A-tüüpi / 1,5 A ja C-tüüpi / 3 A pesa mobiilseadmete eriti kiireks laadimiseks, võimaldades sul kaht nutitelefoni (või muud seadet) üheaegselt kasutada ja laadida.

mini connected – liidesed mini connected – liidesed
mini connected – juhteseade mini connected – juhteseade

MINI JUHTESEADE.

Keskkonsoolis asuv MINI juhteseade võimaldab sul juhtnuppu pöörates, vajutades ja kallutades lihtsasti navigeerida kõigi MINI Connectedi omaduste ja funktsioonide seas. Juhteseadme väike kujutis ilmub sinu puuteekraanile, et näeksid lihtsasti, kus sa MINI Connectedis asud ning mida sa teed. Meedia, telekommunikatsiooni, peamenüü, raadio ja kaardimenüü valimiseks on ka otsevalikunupud. Suvandinupp avab kontekstist lähtuva seadete lehekülje ning tagasinupp viib sind viimati valitud lehele tagasi.

HELI VOOGESITUS BLUETOOTHI KAUDU.

Heli voogesitus Bluetoothi kaudu võimaldab Bluetooth-vabakäeliidesel muusikat juhtmevabalt sinu MINI helisüsteemile edastada. Selle teevad võimalikuks raadio MINI Visual Boost ja kõik MINI Connectedi paketi variandid. Sõltuvalt paigaldatud varustusest, saab mobiiltelefoni juhtida MINI juhteseadme, multifunktsionaalse rooli või hääljuhtimise abil.

mini connected – heli voogesitus bluetoothi kaudu mini connected – heli voogesitus bluetoothi kaudu
mini – hall eraldusjoon mini – hall eraldusjoon
mini connected – eDrive mini connected – eDrive

EDRIVE’I MUGAVUS JA TÕHUSUS.

mini connected – edrive’i teenused – elektriline pistikhübriid mini connected – edrive’i teenused – elektriline pistikhübriid
mini connected – edrive’i teenused – electric mini connected – edrive’i teenused – electric

EDRIVE’I TEENUSED.

MINI Connectedi lisavarustusena pakutav teenus eDrive maksimeerib sinu MINI Cooper SE ja MINI Countrymani pistikhübriidi mugavust ja tõhusust. Sõidu ajal arvutab see pidevalt sinu rohelist marsruuti – kõige energiatõhusamat marsruuti, mida mööda saad sõita. Vaata järgmist laadimisjaama, aku sõiduulatust, laadimisolekut või järelejäänud laadimisaega auto keskpaneeli ekraanilt või MINI rakendusest. Lisaks pakub eDrive laiendatud seadistusvalikuid auto akule ning kaugjuhitavaid teenuseid sõidukifunktsioonide praktiliseks kasutamiseks sinu nutitelefoni kaudu. Lisaks lukustamisele ja avamisele saad sa reguleerida ka laadimise, temperatuuri ja kliima seadeid konkreetseks väljumisajaks. Samuti võimaldab teenus sul ökonoomsemalt sõita, hinnates sinu eelmise sõidu andmeid ja muud statistikat.

mini – hall eraldusjoon mini – hall eraldusjoon

TUTVU MINI CONNECTEDIGA LÄHEMALT.

MINI Connected – rakenduse MINI Connected ikoon – kaugjuhitavad teenused MINI Connected – rakenduse MINI Connected ikoon – kaugjuhitavad teenused

AVASTA SUJUVA ÜHENDUVUSE MÕJU.

KUIDAS SAAD SINA SELLEST KASU?

MINI Connected on muuhulgas MINI rakendust sisaldav intelligentsete funktsioonide ja teenuste pakett, mis ühendab sinu ja su kaassõitjad sinu MINIga, liites teid omakorda turvaliselt ja sujuvalt teid ümbritseva maailmaga. See aitab muuta igapäevaelu mugavamaks. Ning teeb ühtlasi sõitmise turvalisemaks – ja ka lõbusamaks.
mini connected – mobiilne ühenduvus mini connected – mobiilne ühenduvus
MINI Connected – puuteekraan – multimeedia MINI Connected – puuteekraan – multimeedia
MINI Connected – pakettide ikoon MINI Connected – pakettide ikoon

TÄIELIK ÜHENDUVUSE PAKETT.

PAKETID JA FUNKTSIOONID.

Rakenda kõrgklassi tehnoloogia jõudu koos MINI Connectediga. Alates kaugjuhtimis- ja autole saatmise funktsioonidest kuni hädaabikõnedeni pakub see suurt hulka põnevaid omadusi ja rakendusi, mis sind sinu MINIga ühendavad. Need on koondatud kolme erinevasse paketti. Leia endale sobivaim.
MINI connected – MINI rakendus – ikoon MINI connected – MINI rakendus – ikoon
ÜHENDU OMA MINIGA.

MINI RAKENDUS.

MINI rakendusega jõuad sa oma MINI-le lähemale kui eales varem. Nutitelefoni abil pääsed sa ligi ühenduste ja mugavuste maailmale, sõltumata asukohast ja ajast.

MINI Connected – navigatsioon – liiklusuuendused MINI Connected – navigatsioon – liiklusuuendused
MINI CONNECTEDI POOD – MINI Connectedi pood MINI CONNECTEDI POOD – MINI Connectedi pood

MINI CONNECTEDI POOD.

AVASTA JA TUTVU.

Siin saad avastada teisi MINI Connectedi jaoks saadaolevaid rakendusi, funktsioone ja teenuseid ning hankida oma MINI-le midagi uut, mida oled alati tahtnud proovida.
MINI Connected – abi – korduma kippuvad küsimused MINI Connected – abi – korduma kippuvad küsimused
ABI JA TUGI.

LEIA VASTUSED OMA KÜSIMUSTELE.